Mladí požárníci 1985 - 1991

24. 7. 2007

Kroužek mladých požárníků

V roce 1985 jsme ustavili kroužek mladých požárníků v počtu 18 členů. Ti se zúčastnily hry “ Plamen“ v Řepici a hned na poprvé obsadily 3. místo. Děti se sešly za rok na 16. schůzkách. Chodily na procházky do přírody, učily se ovládat hasičskou techniku, připravovali kulturní pásma na různé schůze, zúčastňovaly se brigád na aběr brambor a jiné.

Rok 1986 - Mladí požárníci pod vedením Miloslavy Ratajové a Květy Cikhartové dosahují dobré výsledky.V tomto roce uskutečnili mladí požárníci několik hokejových zápasů, které vyhráli. Na soutěži v Češticích obsadili 2. místo, v okresním kole hry plamen se umístili na 7. místě.

Dále se pak zúčastnili masopustního průvodu v Hošticích a oslav 1. máje ve Volyni.

Podzimní kolo hry plamen dopadlo pro nás výborně. Mladší zvítězili a starší obsadili 2. místo.

V tomto roce mladí sbírají i druhotné suroviny a léčivé byliny.

Na schůzkách začala vypomáhat Pavlína Matušková

Rok 1987 – SDH a SSM společně přispěli na výlet mladých požárníků, spojený se stanováním na koupališti Rohanov.

Pokračovalo se v hokejových zápasech s okolními vesnicemi a v létě se uskutečnilo i několik zápasů ve fotbale.

12 členů společně s 5 členy SSM se vydalo sáňkovat a lyžovat na Churáňov.

Opět účast na maškarním průvodu.

Kulturní program na oslavu MDŽ a na různých schůzích .( Jednota, KSČ, SDH)

Vycházka na Helfenburk.

I nadále se pokračuje ve sběru papíru a bylin.

Obvodní kolo hry Plamen v Předslavicích 1. místo a postup do kola okresního. Okresní kolo se konalo na Slaníku a tam se naši mladí umístili na 7. místě.

Podzimní obvodové kolo hry Plamen ve Volyni vyhráli naši mladší požárníci a starší se umístili na 7. místě.

Rok 1988 - zahájen celodenní vycházkou k Dobré Vodě.

Stále se děti připravují jak na soutěže, tak i dál nacvičují kulturní programy, které poté přednáší na schůzích a kulturních akcích.Také se podívali do kina ve Volyni na film "Robinson Krusoe".Pokračují i nadále zápasy v hokeji, besedy , brigády a jiná činnost jako předešlém roce.

Obvodové kolo hry Plamen se konalo ve Volyni a naši starší jej vyhráli a postoupili opět do kola okresního, které se letos konalo v Radomyšli.

Vtomto roce se naši mladí vypravili i na pionýrský tábor do Bavorova, kde se všem líbylo.

4.9. pro MP uspořádal Michal Tučný koncert a poté poseděl a zazpíval i u táboráku.

25. 12. Vánoční besídka s diskotékou.

Rok 1989 - Hokejové zápasy, nácvik na soutěže, masopust, zhotovování výkresů na požární soutěž, Dětské lední revue v Praze, oslava 1. máje ve Volyni, exkurze do pekáren, mezinárodní den dětí, fotbal, nohejbal.

Obvodové kolo hry plamen v Neuslužicích - 2. místo

podzimní část hry Plamen na Pražáku - 6. a 7. místo.

Rok 1990 - hokejové zápasy, návštěva plavečáku ve Strakonicích, zájezd na Churáňov, masopust, kino, brigády, oslava MDŽ, besedy, Diskotéka kopaná, zdobení májky, Dětské lední revue, Vánoční besídka, Silvestrovské mecheche.

Jarní obvodová hra Plamen na Pražáku - 5. místo

Soutěž v Česticích - 1. místo

Rok 1991 - masopust , bruslení , kopaná, nácvik na soutěže, zdobení májky, oslava svátku matek.

V tomto roce ukončili mladí požárníci činnost.

Znovuzaložení Mladých hasičů se uskutečnilo v roce 2005 a vedoucí jsou Lenka Pěnčová a Bára Šimonová - Linková. Více se dozvíte v rubrice " Mladí hasiči od 2005."