Jdi na obsah Jdi na menu

Soutěže 2013

29. 5. 2013

25.5.2013 - okrsková soutěž Nihošovice - V pravé poledne jsme se sešli u naší hasičárny, abychom vyrazili k první naší letošní soutěži a to do Nihošovic, které slaví zároveň 90. výročí od založení místního SDH. Areál soutěže i překážky byly připraveny na jedničku a tretry také povolené , no prostě tak jak by to mnělo být vždy. Stovky vyšly na výtečnou : 1. Ivan Pěnča , 2. Petr Cikhart , 3. Michal Černovský a v součtu jasné první místo. Na řadu přišel útok a ten nám v pozměněné sestavě už tolik nevyšel ( 34 :00 sec.) a tak po coučtu umístění celkové 4. místo a těšíme se na okresní soutěž do Strakonic.

8.6. 2013 - okresní soutěž Strakonice -  V 7 hodin ráno jsme se dostavili na stadion SK ve Strakonicích k prezentaci. Již od rána bylo nádherné počasí, konečně jsme vybojovali společně s ostatnímy družstvy tretry a navíc na nás čekal Tonda se životabudiči. Jediná stinná stránka - pouze 5 družstev mužů i žen !!!!  Soutěž jsme zahájili 2. šrafetou s Mirkem ,Pepanem , Vénou a Pavlem  stanovili čas 78 sec. Na řadu tak přišla naše lepší štafeta a ta časem 62:44 sec jasně disciplínu vyhrála. Běželi ve složení  Ivan Pěnča , Michal Černovský , Petr Cikhart a Michal Habich. Následovali stovky. 1.Ivan  17:80 sec., 2. Michal Č 18:93 sec., 6. Petr 19:84 sec., 7. Michal H 18:90 sec., 12.Véna 20:69 sec., a 18.starosta Milan 22:96 sec.  takže po součtu 4 časů opět 1. místo . Útoky se k naší velké radosti šly na společnou mašinu a tak čas 32:90 sec byl nakonec 2. časem ze všech soutěžních družstev, které se dostavily i na pohár starostky OSH.  Celkově jsme tady zvítězili a za 14 dní pojedeme na krajskou do Č. Budějovic. Závěr proběhl u masíčka , klobás a pivečka v Podzámčí, kde nám Mirek společně s Hankou a Květou připravili občerstvení.

22.6.2013 - Krajská soutěž v PS České Budějovice - Za krásného počasí se naše družstvo mužů společně s družstvem žen z Chobota vydalo autobusem na krajskou soutěž. Soutěž pro nás začala stovkami a po součtu 6 časů 117 sec. jsme se drželi na krásném 2. místě.             V jednotlivcích  se Ivan Pěnča časem 17,85 sec umístil na druhém místě , Petr Cikhart 18,83 a 9. místo, Michal Černovský 18,90 a 11. místo, Aleš Vaňač 20,25 sec. 25. místo, Michal Habich 20,36 a 29. místo , Milan Pěnča 20,98 a 38. místo , Václav Kašák 21,28  - 41. , Vladimír Muchl 21,96 - 43.  Po přestavění překážek a změně v sestavě způsobené zraněním Michala se šlo na štafetu. Lepší naše štafeta ve složení Pěnča I., Černovský, Cikhart Petr a Muchl zabojovala a čas 62,11 byl dlouho jako nejlepší přesto se Pikovu podařilo čas ještě vylepšit a tak opět krásné 2. místo. Druhá naše štafeta udělala čas 74,10 a běžela ve složení Vaňač,Cikhart Pavel, Kašák a starosta obce Mirek Tománek. Poslední disciplinou byl jako vždy požární útok a dva pokusy. Čas ale byl průměrný, klesli jsme na krásné celkové 3. místo. Děvčata z Chobota se umístila také na 3. místě a tak cesta zpět byla veselá. Ještě pro úplnost, na mistrovství české republiky postoupilo družstvo z Pikova - gratulujeme