Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie SDH Hoštice

23. 6. 2007

Náš sbor byl založen v roce 1891 tehdy ještě jako v Hošticích Chlumčanských. Předsedou sboru byl velkostatkář Jindřich Schuterstain a velitelem řídící učitel Tomáš Hanuš. Tehdejší sbor byl ustaven 22 občany z místní obce.Obrazek

Vybavení se pořizovalo z vlastních prostředků a dobrovolných sbírek od občanů. Nejprve byla zakoupena berlovka, kterou později doplnila dřevěná ruční stříkačka. Pozdeji, v roce 1893 , byla zakoupena modernější ruční stříkačka s vlastním sáním, která stojí dodnes v naší požární zbrojnici. ObrazekV září roku 1933 byla zakoupena motorová stříkačka s motorem Walter o výkonu 1200-1500 litrů vody za minutu. V roce 1972 byla sboru předána přívěsná motorová stříkačka PPS - 12.

V roce 1973 byla otevřena nová požární zbrojnice a převzato požární vozidlo Tatra 805.

V roce 2001 obdržel náš SDH k 1Obrazek10. výročí založení dar od obecního úřadu a to vyřezávaný obraz s motivem patrona hasičů sv. Floriána za dlouholetou pomoc obci.

ObrazekVroce 2003 se podařilo otevřít v naší hasičárně muzeum. K zhlédnutí je zde jak historie a současnost našeho SDH, tak galerie režiséra Zdenka Trošky, country zpěváka Michala Tučného a Tomáše Linky, řezbáře Ivana Moravce a nejúspěšnějšího našeho člena Josefa Pěnči.

V roce 2005 nám Obecní úřad zakoupil ojeté vozidlo Avia Furgon a tak z nedostatku místa musela být naše "Hýča" T 805 odprodána.Obrazek

Rok 2006 nám přinesl rekonstrukci Hasičárny a s tím i zřízení kulturní místnosti a posilovny.