Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a brigády SDH Hoštice 2018

24. 1. 2018

Akce a brigády SDH Hoštice 2018

20. leden  - VVH SDH v pohostinství u javoru.  V půl sedmé večer starosta SDH Milan zahájil výroční valnou hromadu. Po oficiální části následovala diskuze a ocenění členů. Karel Čaban obdržel  věrnostní medaili za deset let členství , také Tonda Minarský a Jan Hais, ti byli oceněni dodatečně. Po ukončení schůze následovala večeře s promítnutím fotek z činnosti a pak taneční zábava do ranních hodin  s VV Band Váchovi . Jak muzika tak i následná losovačka byly výborné a tak lze vše jen  pochválit.

vvh-sdh-hostice-20.1.2018---18.jpg

vvh-sdh-hostice-20.1.2018---07.jpg

 

 

 

 

 

 

10.únor - Tak jako již každý rok  se  v Podzámčí sešlo  52 masek, aby posléze prošly  Hošticemi a potěšily místní občany hudbou, tancem a veselím. Dvě harmoniky a vozembouch vyhrávaly i poté v hasičárně  kde bylo jako již tradičně připraveno občerstvení , tentokrát gulášek od Václava. Bujaré veselí pokračovalo až do ranních hodin.

masopust-2018--109--1200.jpg

masopust-2018--24--1200.jpg

 

 

 

 

 

10. březen - V hasičárně se opět uskutečnila oslava MDŽ . Při reprodukované hudbě se všichni výtečně bavili až do ranních hodin .

fullsizeoutput_c78-1200.jpg4hc5uqkqtmwiir15ouhabw-1200.jpg

 

 

 

 

 

 

17. duben  - brigáda na sběr kamene  společně s myslivci

19. duben -   pět našich členů se zúčastnilo posledního rozloučení s naším členem panem Junkem . Čest jeho památce.

posledni-rozlouceni-p.-junek-19.4--4-.jpg

19. duben - opět brigáda na kamen s myslivci .

26. duben a opět brigáda na kamen s myslivci . Účast slušná 

img_20180426_175554-1200.jpg

 

29. duben - složení staré májky a příprava jámy na májku novou

30. duben  - stavba a hlídání májky

3. květen - plánovaná brigáda na kamen se neuskutečnila - déšť

10. květen - brigáda na kamen společně s myslivci 

26 květen okrsková soutěž v PS v Neuslužicích. Nádherně připravená soutěž . Jako první  stovky. Véna to nestihl a tak nastoupil Pepan a Pavel  a oba  mužstvo podrželi dobrým časem. Dva nejlepší časy byli také naše : Ivan si dal  šestnáctku a Petr sedmnáctku. I přes to jsme zahájili disciplinu celkovým druhým místem. Následovaly útoky. Na start jsme šli jako druzí a čas 28 vteřin  s chybou  stačil na 4. Místo. Celkově jsme tedy uspěli a 3. Místo je fajn. Zakončili jsme to  u Mirečka v podzámčí u pivečka a grilované klobásky . Škoda jen , že se skoro všichni po krátké chvilce rozprchli . Podpořit nás přijeli i manželé Minarští.

2.červen - okresní soutěž v Požárním sportu ve Strakonicích Pro malý zájem mladších členů jsme museli opět povolat posily a to Honzíka. Takže sestava opět stálá , jako již x let . Honzík, Milan, Mireček, Véna, Pípka, Petr , Pavel a Ivan. vše se zahajovalo štafetou a naše startovní číslo 2 nás vypustilo na start hned v prvním rozběhu. Následný čas 68 vteřin nás zařadil s přehledem na druhé místo za Chobot. Následovaly stovky. Na startu to v našich řadách vypadalo jako na soutěži veteránů , ale nenechali jsme se zahanbit. Nejmladší Ivan dal v druhém pokusu čas 16:99 sec a tím suverénně celou soutěž vyhrál. Další naše časy . Petr něco přes 19 sec , starosta Milan 22:44 sec a Véna 22:80 sec . Pavel pak přidal pojistku  a tak Pepanův menší výpadek nevadil. Součet  čtyř časů nám stačil opět na druhé místo. Na řadu přišly ůtoky. Druhým pokusem a časem nad 32 sec. se nám podařilo udržet krásné 2. místo celkově. Pro pořádek  : celkový vítěz soutěže je družstvo z Chobota.

okres-strakonice-2.6--21-.jpgokres-strakonice-2.6--49-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.červen - dva naši zástupci Petr a Ivan  jedou posílit družstvo z Chobota na krajskou soutěž v PS do Písku.  Oba jako posily nezklamali a pomohli družstvu Chobota ke krásnému 3. místu, navíc Ivan vyhrál výborným časem jednotlivce  v běhu na 100 metrů překážek.

7. července se jako již tradičně  konal  Dětský den. Za vodárnou se  za kulisy živé hudby ( Blue Stars 68) soutěžilo a hrálo. Došlo i na divadlo jednoho herce, přijela  hasičská tatra  z HZS Strakonice povozit děti  a předvést vybavení, děti si zajezdili  na čtyřkolce a zaskákali si v nafukovacím hradě. Občerstvení zajistil Mireček , došlo i na  meloun a na závěr všechny děti obdržely ceny.

img_20180707_130350-1200.jpg

 

Září - skupina 'Jelen' a Míša Tučná točí v naší hasičárně videoklip.

říjen - tři brigády na kamen

2.11. - v hasičárně proběhla oslava narozenin

10.11. - brigáda na kamen

4.12.- Mikuláš s čerty a anděly navštívil děti a podaroval je

balíčkem od obce

.img_0022.jpg