Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a brigády SDH Hoštice 2017

26. 1. 2017

Akce a brigády SDH Hoštice 2017

   21. ledna chvilku po 18. hodině , hned jak se dostavil starosta obce, zahájil starosta SDH Výroční valnou hromadu. Program byl stejný jako každý rok a tak schůze netrvala dlouho. Po přivítání hostů, starosty Hoštic, zástupců SDH Nihošovice a Přechovice a obdarování oslavenkyň růžičkou pokračovala schůze rychlým tempem , až do závěru. Po shlédnutí fotek z akcí roku 2016 a výborné večeři, začala taneční zábava s kapelou " Prácheňská heligonka " a později i s tombolou. Končilo se v ranních hodinách :-)

img_2770.jpg

25.února se ve 13 hodin sešlo na  48 masek a by uskutečnili  masopustní průvod obcí. Po celé odpoledne vyhrávala harmonika s vozembouchem a všichni se bavili . Na závěr se všichni sešli v hasičárně u pečeného masa a jiných dobrot a při zpěvu a tanci se končilo opět až po půlnoci.

masopust-hostice-2017--21--1200.jpgmasopust-hostice-2017--118--1200.jpg

 

 

 

 

 

 

26. února  se starosta sboru a náměstek vydali s dárkovým do  Volyně  aby popřáli našemu dlouholetému členovi Mírovi  Věženskému  k jeho 70. narozeninám.

8. března obešli naši zástupci celou ves a rozdali karafiáty ku příležitosti MDŽ. V sobotu jsme pak společně s OÚ uspořádali v hasičárně zábavu pro naše ženy.

img_20170308_160139-1200.jpg

 

28.4.2017 si řekli společné ano Antony a Leonarda Minarských.  Blahopřejeme :-)

 

Posledního dubna  jsme se v hojném počtu sešli  na stavění májky. Došlo i na táborák s buřty a po dlouhé době jsme si zazpívali u kytary až do ranních hodin.

img_20170430_180448-1200.jpg

 

13.května vyjelo naše družstvo v požárním sportu do Předslavic na okrskovou soutěž. Opět se za nepříznivého počasí neběhaly stovky ,ale jen dva útoky.  Do soutěže jsme konečně nasadili nováčka Jakuba a obstál na výbornou. První útok jsme dodělali za 29 sekund a druhý po nenabrání vody za nějakých 40 sekund a tak konečné 7. místo .

okrsek--predslavice-13.5--14-.jpg

 

3.června vyrazilo naše družstvo (zúžené na minimum) - stará sestava - Milan Pěnča, Petr Cikhart , Pavel Cikhart , Véna Kašák, Ivan Pěnča , Pepa Kašák, Jirka Habich  a Míra Tománek na okresní soutěž v požárním sportu do Strakonic. Zahájeno bylo štafetou, která musela jít na jistotu a tak čas 66 sec byl výtečný a 1. místo . Na řadu přišly stovky  Ivan , Milan Petr , Pavel a Venca se snažili a opět to bylo 1. místo a také 1. místo v jednotlivcích - Ivan Pěnča.  Po pro nás velmi překvapivých výsledcích přišli na řadu útoky a dva pokusy. První pokus nic moc a druhý o něco lepší čas 32:36 sec. nás přesto zařadil na  3. místo a to i v poháru a také na celkové 1. místo v soutěži okresní. Postup jsme přepustili družstvu z Litochovic ( 3. )  , neboť za týden, kdy je soutěž krajská bychom družstvo nedali dohromady vůbec.  tak tedy velký úspěch pro nás a malá oslava pod zámkem , která pokračovala oslavou narození dítěte našeho člena Martina Habicha - tak ještě jednou blahopřejeme.

 

img_20170603_105458-1200.jpg

 

1.července se náš zástupce Véna zúčastnil křtění hasičského vozidla v Přechovicích.

8. července v ranních hodinách nejdříve kluci připravili vše potřebné a po jedné hodině odpoledne začal Den dětí za vodárnou. Jedna soutěž střídala druhou, navštívit nás přijeli opět profesionální hasiči ze Strakonic s novou technikou.  Zasoutěžit si mohli také dospělí, pro všechny byly připravené ceny. Trochu vázlo zapojení  více lidí do organizace , ale i tak se akce zvládla na jedničku. Po celou akci nám vyhrávala kapela Blue Star a na závěr se ještě ogrilovaly klobásky. Všem co se zapojili jak organizačně , tak sponzorsky patří veliký dík :-)

mdd-hostice-8.7--51-.jpg

mdd-hostice-8.7--45-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

22. srpna - Brigáda na sběr kamene 

27. srpna  - ještě jedna brigáda na sběr kamene

9. září - V půl deváté ráno se vyrazilo na  zájezd : Hrad Švihov , muzeum letadel a voj. techniky - Zruč a na závěr exkurze v malém pivovaru "Modrá hvězda" v Dobřanech. Návrat ve 23 hodin . Zájezd se vyvedl na jedničku  a všem organizátorům a sponzorům patří veliký dík.

img_20170909_103225-1200-1200.jpg

 

 

 

 

 

  

 

 

svihov-9.9--62-.jpgsvihov-9.9--53-.jpg

 

 

 

 

 

18.říjen  - z dotací naše SDH  obdrželo  jako jedno z 22 sborů elektrocentrálu .

19. října se našemu členovi Michalu Habichovi narodila dcera Rozárka - blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a štěstí.

8. listopad - Poslední rozloučení s naším dlouholetým členem Jiřím Fabiánem.

10. listopad - podzimní okrskový aktiv ve Volyni.

25. listopad - brigáda na úklid návsi

26. listopad - výborová schůze SDH - účast skoro 100 procentní

4. prosince  se opět do rodin s dětmi dostavil mikuláš s anděly a čerty a s nadílkou od obce.

img_20171205_170050-1200.jpg

31. prosince proběhla v naší hasičárně oslava Silvestra