Akce a brigády SDH Hoštice 2013

4. 2. 2013

Akce a brigády SDH Hoštice 2013

2. února se uskutečnila Výroční valná hromada sboru v   pohostinství U javoru. Sešlo se jako již tradičně 41 členů a hosté . Starosta okrsku pan Václav Říský , starosta  Hoštic, náš člen ing Míra Tománek , zástupci sousedního sboru z Nihošovic a plno dalších dorazilo až na zábavu. Tonda připravil úsměvné DVD z okrskové soutěže - Malenic a z věže. O zábavu se postaral Franta a této úlohy se zhostil výborně. Živě zaspíval Tomáš Linka a po něm i Franta Náprstek, poté vše ovládla reprodukovaná hudba. Po 22. hodině se opět losovalo a tombola byla opět velmi bohatá, dort vydražil starosta obce a poté jej rozdal všem zúčastněným. Došlo i na sokolíky , prostě vše jak má být. Končilo se až  v ranních hodinách.

vvh-sdh-hostice-2.2.2013-028.jpgvvh-sdh-hostice-2.2.2013-069.jpg

9. únor  - Masopust. Od 13 hodin se masky začaly scházet  v podzámčí a nakonec se jich sešlo na 40. Po grůčku a pivečku se průvod rozjel za muziky Vlastíka s Pavlem k Troškům a pak dál po Hošticích. Masky byly opět důmyslné a veselé . Na závěr pro nás připravila Ilona z masa od Janoušků výborný gulášek a o občerstvení se postaral Míra se Standou v hasičárně, kde se vyhrávalo až do ranních hodin.

masopust-9.2.2013-109.jpg

masopust-9.2.2013-107.jpg

25. února jsme se v honém počtu zúčastnili posledního rozloučení s naším bývalým dlouholetým starostou SDH Hoštice panem Josefem Ratajem.  Čest jeho památce.

pohreb-rataj-josef-030.jpg

pohreb-rataj-josef-002.jpg

28. února - poslední rozloučení  ve Strakonicích s p. Soukupem J.

5. březen - pohřeb p. Bernard Habich - ve Strakonicích

8. březen - MDŽ - Starosta obce ing. Míra Tománek se starostou hasičů Milanem Pěnčou obešli všechny ženy v Hošticích a obdarovali je karafiátkem.

9. březen - obec společně s SDH uspořádali oslavu MDŽ pro naše ženy v hasičárně

od-standy-2013-089.jpg

19. březen  - starosta obce zorganizoval v hasičárně předváděcí akci.

28.duben - příprava a přivezení stromu na májku

29. duben - vykopání díry na májku

29. duben - brigáda na kamen . Sešlo se nás 14 a k tomu ještě myslivci, no paráda

majka-2013-010.jpg  majka-2013-009.jpg

30. dubna se skoro celá vesnice sešla na stavění máje. Májka stála na to tata .Pivo bylo jako křen a za cenu lidovou , došlo i na buřty a poté i na pálení čarodejnic.

majka-2013-029.jpg

9. květen - brigáda na kamen    10 členů SDH.

11. květen - brigáda na umytí cesty kolem pomníku návsi .

15.květen - opět brigáda na kamen  8 členů , David a 4 myslivci.

19. květen - Technická pomoc  - protlačení kanalizace na návsi proudem vody z hydrantového  nástavce. 4 členové se starostou obce.

22. květen - proběhla STK na náš furgon

23. květen - trénink ve Strakonicích na první letošní soutěž v požárním sportu se zapojením Pepana a Mirka na koši.

25. květen - okrsková soutěž v Nihošovicích a pěkné 4. místo.

28. květen - brigáda na kamen  12 hasičů , David a 7 myslivců

8.červen - okresní soutěž v požárním sportu Strakonice - 1. místo a postup na kraj

okresni-soutez-v-ps-strakonice-2013-068.jpg

22. červen- krajská soutěž v požárním sportu Č. Budějovice  - 3. místo

1017263_640836429277592_1211612423_n.jpg

11. červenec - naši zástupci přišli popřát našemu členovi panu Matouškovi k jeho 80. narozeninám.

11.červenec - starostovi obce se před zámkem postavila brána

12. červenec - starosta obce se žení, hasiči a další občané se s ním rozloučili pod bránou a pořáli jemu i nevěstě hodně štěstí.

dscf0286.jpgdscf0299.jpg

15. srpen  - obdržen nájem z muzea

8. listopad - Okrskový aktiv SDH  ve Volyni - zúčastňuje se starosta sboru

- brigáda na úklid koryta nad hřbitovem

9. listopad - brigáda na úklid obce ä okapů hasičárny . Sešlo se  22 lidí   z toho  14 hasičů

Listopad - jako každým rokem se pomohlo obci posekat rákos v čističce

- zapůjčena hasičárna na oslavu narozenin

Prosinec - Mirek s Petrem ozdobili a rozsvítili vánoční strom na návsi

5. prosinec - opět jsme zajistili návštěvu mikuláše, čertů a ansělů do rodin s malými dětmi .

8. prosinec  - výborová schůze SDH Hoštice v hasičárně, účast 7 členů

Náhledy fotografií ze složky poslední rozloučení s J. Ratajem