Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a brigády SDH Hoštice 2012

7. 2. 2012

Akce a brigády SDH Hoštice 2012

 18.leden - VVH SDH proběhla opět v pohostinství U javoru a opět se povedla.         Starosta Milan připravil schůzi i s promítáním fotek z akcí a vše proběhlo hladce. Účast členů 46 byla snad největší co pamatujeme a řízek až na vyjímky chutnal všem. Návštěvou nás poctili : Starostka OSH paní Boukalová, starosta volyňského okrsku pan Řízký, zástupci sousedních sborů z Volyně, Nihošovic a Přechovic, starosta obce Hoštice pan ing Tománek ( náš člen) a další z řad sponzorů a obyvatel nejen Hoštic. Kapela z Písku hrála výborně a skoro bez přestávek, překvapení večera -Fanda - se také vyvedlo  - prostě vše jak má být a tombola opět potěšila nejednoho návštěvníka.

vvh-sdh-28.1.2012-035.jpgvvh-sdh-28.1.2012-009.jpg

 

 

 

 

 

 

únor - dodělání hasičárny - zateplení stropu, vyštukování, obklady, vymalování a velký úklid

leden-2012-014.jpgleden-2012-013.jpg

 

 

 

 

 

 

18.únor - Masopustní průvod. Ve 13 hodin se začaly masky scházet v Podzámčí, kde se všichni občerstvili a zahřáli svařáčkem od starosty Mirka a kolem 13:30 se vyšlo k první chalupě. Jako již tradičně se sešlo na 60 různých masek , na harmoniku zahrál Vlastík s Pavlem za doprovodu Ivana s bubínkem. Nálada byla veselá a na závěr nás čekal gulášek od kuchaře Václava s pomocníkem. V hasičárně u pivečka a harmoniky se pak pokračovalo až do pozdních hodin, bylo veselo a došlo i na tanečky. 

masipust-2012-036.jpg

masipust-2012-029.jpg

 

 

 

 

 

 

 

10. březen - oslava MDŽ. Od 17.00 hodín se v hasičárně za spolupráce obce, hasičů a spolku FoFo konalo posezení se ženami. Muži ženám připravili občerstvení , hudbu a celý večer je obsluhovali k jejich spokojenosti ( doufám?). Došlo i na taneček a veselo bylo i několik hodin po půlnoci.mdz-brezen-2012-019.jpg mdz-brezen-2012-056.jpg

 

 

 

 

 

                                                                  

 

15. duben - brigáda na sběr kamene pode vsí.

 brigada-kamen-003.jpg

 

29 . duben - příprava májky - sešli jsme se docela v hojném počtu na poražení stromu na budoucí májku. Starosta vybral v obecním lese strom a ten jsme společnými silami dovezli až za zámek, kde se odkornil.

majka-2012-007.jpgmajka-2012-042.jpg

 

 

 

 

 

 

 

30 . duben - stavba májky -  Po 17. hodině jsme se sešli na návsi u pomníku abychom, jako každý rok ,postavili májku. Klub v podzámčí zajistil stánek s pípou a hasiči zaplatili jeden soudek Strakonického piva. I když nás přepadl déšť , vše vyšlo na jedničku a po postavení máje se všichni dobře bavili až do ranních hodin.

majka-2012-111.jpgmajka-2012-179.jpg

 

 

 

 

 

 

5. květen - brigáda na sběr kamene u Honzíka  

Květen - Dvě brigády na sběr kamene u Ládi

12. květen -  okrsková soutěž v požárním sportu Malenice. Stovky hladké bez překážek , přesto vybojovyli kluci krásné 2. místo. Trochu nervy s mašinou, ale vše se na poslední chvilku opravilo.

2. červen -  okresní soutěž ve Strakonicích. Po boji a prvních místech na stovce a štafetě nás útok opět odsunul na druhé místo.

30. červen - Dětský den na louce za vodárnou

31. srpna - mistrovství ČR v  pož. sportu - Tonda Minarský - věž - 9. místo

28.září  - další brigáda na kamen u Honzíka

Říjen - hurá - opět se rozjel chod hasičárny, i když ještě potřebují dorazit nějaké detajly. Rozjela se hlavně posilovna a mladší členové tanec.

2. říjen - brigáda na kamen u Honzíka

4. říjen -  brigáda na posekání rákosu v čističce odpadních vod.

10. listopad - brigáda na úklid obce od listí.

10. listopad večer - zapůjčena hasičárna na Svatomartinskou husu - samozřejmě jsme se v hojném počtu zúčastnili.

svatomartinska-husa-2012-015.jpg

27. listopad - brigáda na svoz nebezpečného odpadu

5. prosinec - obcí chodil mikuláš , andělé a čert

14. prosinec - poslední rozloučení se Zdeňkou Matuškovou

pohreb-matuskova-prosinec-2012-045.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Masopust 2012