Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a brigády SDH Hoštice 2011

23. 3. 2011

Akce a brigády SDH Hoštice 2011

15. leden - VVH SDH v pohostinství U javoru. Vše pro běhlo hladce. Všichni zúčastnění    mohli po krásné kulturní vložce shlédnout prezentaci fotek z činnosti SDH jak hystorických , tak hlavně z posledního období a vyslechnout si zkrácenou hystorii našeho sboru, kterou připravil starosta sboru Milan Pěnča. Poctila nás návštěvou také starostka okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Boukalová , starosta obce Hoštic  náš člen ing Tománek a zastupci sousedního SDH Přechovice. Po oficiálním programu a rozdání upomínkových leporel SDH následovala večeře v podobě řízečku a pak taneční zábava s bohatou tombolou.

kopie---vvh-sdh-hostice-2011-014.jpg

vvh-sdh-hostice-2011-029.jpg

 

 

 

 

 

 

únor - zúčastnili jsme se dvou pohřbů , pana V. Trošky a našeho člena pana Karla Vachouta - čest jejich památce

cimg1252.jpg

5. březen - masopust. Sraz jako loni u hospůdky V podzámčí, Mirak připravil grog a o závěrečnou večeři se postaral náš Václav - Moc dobrá gulášek. Po probrání organizačních věcí starostou sboru Milanem Pěnčou si vzal slovo starosta obce ing. Míra Toánek a masopust oficiálně zahájil. Masek se sešlo na 40 , nachybělo dělo a harmonikář Zdeněk za zdatného přispění Petra a I vánka vyhrával až do ranních hodin.

masopust--2011-417.jpg

19. březen - brigáda na sběr železného šrotu při níž jsme zvládli i zrušení sršáního hnízda u Matoušků.

20. březen - brigáda - řezání a snášení dřeva u rokle

28. březen - brigáda na oplocenku a pálení klestí .

cimg1390.jpg

cimg1393.jpg

 

 

 

 

 

 

duben - brigáda na vyčištění plochy na budoucí travnaté hřiště za autobusovou čekárnou a pálení klestí.2011-019.jpg2011-014.jpg

 

 

 

 

 

 

 

17. duben - starosta hasičů Milan Pěnča  a Sláva Habich společně se zástupci obce přišli popřát k 70. narozeninám , které oslavil náš dlouholetý člen pan Junek Ladislav.

fotografie011.jpg

 

23. duben - převoz překážek na závodiště

26. duben - brigáda na svoz nebezpečného odpadu do přistaveného kontejneru.

30. duben - stavba májky a její hlídání.

2011-094.jpg

4. květen - krtečkovská  brigáda u p. školníka

26. květen - převoz překážek a vojenského stanu ze Strakonic

27.- 28. květen - brigáda na oslavu 120. výročí založení SDH Hoštice - stavba překážek, vyměření dráhy, stavba stánků a ostatní.

2011-092.jpg

 

 

 

 

 

 

 

28. květen - okrsková soutěž v požárním sportu k oslavám 120. výročí založení SDH Hoštice . ( více v rubrice soutěže)

dscf3199.jpg

dscf3504.jpg

 

 

 

 

 

 

 

29. květen - úklid areálu po soutěži.

11. květen - okresní soutěž v požárním sportu ve Strakonicích.

1. září - brigáda na hrázi u rybníka

30. září - brigáda na okopu u Romana

12. říjen - brigáda na okopu u Romana

15.říjen - brigáda na sběr kamene

kamen-003.jpg

 

5.listopad - společně s obcí - drakyáda . Draků a dráčků se sešlo na kopci u vodárny  spousta a s dětmi si vzpomněli na mládí i rodiče. Vítr také nebyl proti a tak se akce vyvedla.draci-023.jpgdraci-031.jpg

 19. listopad - proběhla brigáda na úklid listí. Tato již tradiční brigáda měla opět největší účast a tak se vyčistily okapy u hasičárny, uklidila se náves, okolo pomníku, cesta k úřadu, autobusová čekárna , oklo bytovek, dětské hřiště, u fary , nad hřbitovem a sběrné kanály na silnici.opet-demolice-046.jpgopet-demolice-039.jpg

 

 

 

 

 

26.listopad - brigáda na posekání a spálení rákosu v čističce odpadních vod.

 brigada---cisticka-004.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2011 - akce -brigády - aj.