Akce a brigády SDH Hoštice 2016

1. 2. 2016

Akce a brigády SDH Hoštice 2016

30.leden -  Chvilku po 18. hodině starosta sboru   Milan Pěnča zahájil výroční valnou hromadu. přišlo 34 členů SDH a tak se mohlo vše i odhlasovat. Po oficialitách  byly rozděleny dárkové koše našim největším makáčům za posledních 9 let. Nelepší byl Petr Cikhart, druhý Véna Kašák a třetí Jirka Habich ml.. Starosta společně se tarostou obce jim tímto poděkoval za vykonanou práci. Během večera byla oceněna ještě řada členů ať už to čestnými uznáními , tak i medailemi za příkladnou práci a za zásluhy. Po ukončení se jak členové , tak hosté pohostili řízečkem , promítly se fotky z roku 2015 a zahrála muzika , jak k poslechu , tak k tanci. Kolem desáté se vylosovala bohatá tombola a závěr byl někdy po půlnoci. Akce se vydařila a těšíme se na masopust.

vvh-sdh-30.1.2016-hostice--10-.jpg

6. únor  - V odpoledních s e sešli maskovaní lidé a muzikanti v Podzámčí aby společně oslavili Masopust. Sešlo se na 40 masek , prošly se celé Hoštice a závěr v hasičárně byl opět vydařený.

masopust-2016--16-.jpg

masopust-2016--25-.jpg

8.březen  - V hasičárně jsme společně s obcí uspořádali oslavu svátku žen MDŽ. Při reprodukované hudbě se všichni bavili až do pozdních nočních hodin.

30.března  - zúčastnili jsme se v uniformách posledního rozloučení s naším dlouholetým členem Jiřím Jandou. Čest jeho památce

30.3.2016-pohreb-p.-janda--1-.jpg

30. března odpoledne  proběhla brigáda na sběr kamene z pole pod samotou. Účast byla hojná a sebraly se necelé dva valníky.

brigada-kamen-30.3--1-.jpgbrigada-kamen-30.3--4-.jpg

30.dubna se jako již každým rokem postavila májka . Účast byla opět hojná a občerstvení i zábava skvělé.

majka-2016--24--1200.jpgmajka-2016--2--1200.jpg

7.květen - brigáda na čističce - položení desek

12. květen - 1. schůzka soutěžního družstva - příprava na obvodní soutěž.

28.květen - Okrsková soutěž  Čepřovice. Opět počasí nepřálo a tak se sčítaly dva útoky , oba kolem 28 sec. a pěkné 4. místo. Poprvé se zúčastnil Kuba Janoušek. Závěr opět v Podzámčí s občerstvením .

20. červen - brigáda na položení kanalizace nad bytovkami

21. červen - brigáda na proplach ucpané kanalizace

26.6.2016 - Starostovi obce a našemu členovi Mirkovi Tománkovi a jeho choti se narodil syn Ondra ( 4,4 Kg) . Blahopřejeme a přejeme hodně zdraví :-)

2. červenec - V jednu hodinu odpoledne se uskutečnil za vodárnou Dětský den plný her a zábavy. Konal se ku příležitosti začátku prázdnin. Po celou akci vyhrávala živá hudba " Blue Star" . Občerstvení zajistil opět Mireček společně s Mirkem S . Navštívili nás i profesionální hasiči ze Strakonic, kynologický klub z Vodňan poslal dva pejsky s cvičitelem, děti si dál zasoutěžili v hasičských disciplínách, zastříleli si ze vzduchovky a svezli se hasičským autem. Za vše byli odměněni mnoha dárky a na závěr si mohli opéct buřta. Petr ještě navíc rozporcoval melouna a tak se vše vydařilo na jedničku.

detsky-den-2.7--97--1200.jpgdetsky-den-2.7--29--1200.jpg

12.8. 2016 - Poslední rozloučení se svobodou - Michal Habich - postavili jsme slavnostní bránu a vydali se na štando do Strunkovic, abychom Michala zapili.img_2516-1200.jpg

23. září připravil pro všechny starosta hasičů Milan Pěnča malé občerstvení s hudbou v hasičárně k výročí dožitých 50. narozenin.

19. listopadu se za sychravého počasí uskutečnila brigáda na úklid obce.

5. prosince navštívil mikuláš,  andělé a čerti rodiny s malými dětmi s balíčkem od obce.

mikulas-2016---net--1-.jpg

14. prosince se uskutečnila další brigáda na úklid silnic v obci. Za pomoci hydrantu a poté PS 12 jsme silnice opláchli od bláta.

31.prosince proběhla oslava Silvestra v hasičárně.