Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a brigády 2019

28. 1. 2019

Akce a brigády 2019

26. ledna se uskutečnila valná hromada SDH Hoštice. Proběhla hladce, účast členů byla tentokrát veliká. Při schůzi obdržel starosta sboru Milan Pěnča vyznamenání od starostky OSH  Strakonice za zásluhy o požární sport. Po oficiální části vše pokračovalo chutnou večeří , následovala taneční muzika a došlo i na tombolu.

Všichni se bavili a tak můžeme říct, že se akce vydařila.

img_0116.jpgimg_0125.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.března se jako již každý rok uskutečnil Masopustní průvod obcí. V Podzámčí se sešlo na 50 masek, dorazili i dva muzikanti a tak se mohlo ve 13:00 hodin vyrazit. Letos se vyrazilo nejdřív k bytovkám , aby nás také jednou viděli v plné síle. Hrálo se a zpívalo až pomalu do tmy a pak se všichni schopní přesunuli do hasičárny na masíčko , občerstvení a při muzice se opět vydrželo až do ranních hodin.

img_0454-1200.jpg    img_0429-1200.jpg

 

 

 

 

 

 

V sobotu 9.března připravili hasiči společně s obecním úřadem pro naše ženy k příležitosti MDŽ taneční zábavu, která se uskutečnila v hasičárně. Tancovalo se a zpívalo opět do ranních hodin.

V úterý 19.března navštívili naši zástupci společně se zástupci obce Honzu Janouška,  aby mu popřáli k jeho 70. narozeninám.

 

img_0491.jpg

img_0493.jpg

 

 

 

 

 

 

 

30.dubna jsme se sešli na návsi před hasičárnou ke stavbě májky. Opět se vše vydařilo na jedničku a všichni se příjemně pobavily i u živé hudby.

 

img_0538.jpg   img_0530.jpg

 

 

 

 

 

 

18.května se uskutečnila okrsková soutěž v požárním sportu a to v  Nišovicích. Posíleni o Kubu a Vojtu, jsme vybojovali celkové 4. místo a Ivan vyhrál stovky. Soutěž se vydařila , počasí krásné a závěr v Podzámčí se také vyvedl. Vojtu jsme pokřtili v kádi .

img_0702-1200.jpgimg_0773-1200.jpg

 

 

 

 

 

 

 

8.června se vydalo družstvo na okresní soutěž v požárním aportu do Strakonic. Jako každý rok to začalo štafetou 4x100 metrů , kluci mákly a čas 66 sec. byl nejlepší. Na řadu přišly stovky a klasický součet 4 časů. Pro jistotu běžel i starosta Milan a součet časů nás dostal na druhé místo. Zvítězil náš Ivan Pěnča . No a jako další disciplina byl zařazen požární útok a dva pokusy. Na obou pokusech jsme trochu chybovali a tak 4. místo nebylo špatné a navíc celkové druhé místo bylo skvělé.  Zvítězilo družstvo z Litochovic , ale jelikož odmítly postup do kraje , tak nás za týden po velkém přemlouvání čeká soutěž krajská v Táboře.

okresni-soutez-v-ps-strakonice-2019--46-.jpgokresni-soutez-v-ps-strakonice-2019--77-.jpg

 

 

 

 

 

 

okresni-soutez-v-ps-strakonice-2019--109-.jpg

 

15. června se tedy naše družstvo posílené o dva hasiče z Vacovic a Nových Kestřan vydalo již  před šestou hodinou ranní na kraj do Tábora. Opět se začalo štafetou. Čas 64 sec. stačil na 4. místo. Pokračovalo se stovkami a ty jsme zvládli o něco, lépe než na okrese a přesto to stačilo jen na 5. místo. A sestava na stovky Ivan Pěnča, Petr Cikhart, Pepan Kašák, Véna Kašák , Milan Pěnča a posily Michal Bublík a Ondra Sellner. Ivan se umístil na krásném druhém místě. Následovaly dva útoky , kde sestavu doplnil Mirek Tománek, Jirka Habich a Vojta Šindelář. Útok se vydařil nad naše očekávání a čas 29 sec, stačil na třetí místo a posunul nás na celkové 3. místo, což byl veliký úspěch a všem , co se zúčastnili je třeba moc a moc poděkovat. Po příjezdu do Hoštic jsme vše probrali u výborného grilovaného masíčka a jiného občerstvení v Podzámčí.

img_0983-1200.jpg          img_1058-1200.jpg

 

 

 

 

 

 

img_1067-1200.jpg img_1049-1200.jpg

 

 

 

 

         

6.července OÚ Hoštice společně s SDH Hoštice připravili pro děti den plný her a soutěží. Začátek se musel posunout o hodinu . ale to nevadilo. Postupně se na louku za vodárnou dostavily : Blue Star 69, vojáci s nácvikem bojového umění Musado, hasiči z HZS Strakonice, pořadatelé připravili i skákací hrad, hasičské překážky k soutěžím, balíky sena na slalom, vzduchovka aj. Zajištěno bylo i občerstvení, buřtíky, meloun a také ceny pro děti. Akce se vydařila na jedničku a už přemýšlíme , co připravíme za rok.

den plný her a soutěží - start

V pátek 2. srpna navštívili naši zástupci společně se zástupci obce Ivana Moravce ,  aby mu popřáli k jeho 70. narozeninám. Oslava  dále pokračovala v Podzámčí.

img_1200-1200.jpgimg_1206-1200.jpg